Μαθητικά μηνύματα για την Παγκόσμια Ημέρα Οικογένειας!

Παγκόσμια Ημέρα Οικογένειας

Μαθητικά μηνύματα για την Παγκόσμια Ημέρα Οικογένειας!

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Οικογένειας, στις 15 Μαΐου, οι μαθητές της Γ΄Δημοτικού αποφάσισαν να εκφράσουν τις σκέψεις και τα συναισθήματά τους για τον θεσμό της οικογένειας.

Μέσα σε όλη αυτή τη δοκιμασία που ζήσαμε και συνεχίζουμε να βιώνουμε, ο θεσμός της οικογένειας έγινε ακόμα πιο ισχυρός. Οι σχέσεις με τα μέλη της οικογένειάς μας δοκιμάστηκαν, επαναπροσδιορίστηκαν κι έγιναν πιο δυνατές!

Οι μικροί μαθητές διηγήθηκαν στις ψηφιακές τάξεις τις οικογενειακές εκείνες στιγμές γέλιου, παιχνιδιού, χαράς και συγκίνησης, φόρεσαν το άσπρο μπλουζάκι τους πάνω στο οποίο έγραψαν το δικό τους μήνυμα και φωτογραφήθηκαν, θέλοντας με αυτόν τον τρόπο να εστιάσουν στη μέγιστη αξία της οικογένειας, βασικό και αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε παιδιού.