Εορτασμός της Ημέρας των Ευχαριστιών

Η Ημέρα των Ευχαριστιών είναι ιδανική για να αναλογιστούμε για τι είμαστε ευγνώμονες… για όλες τις ευλογίες που έχουμε στη ζωή μας.

Οι μαθητές του English Garden γιόρτασαν αυτή την ημέρα αναβιώνοντας τα ιστορικά γεγονότα με ένα δημιουργικό, ζωντανό και εύστοχο τρόπο.

Τα Blossoms, αναλαμβάνοντας τον ρόλο των Προσκυνητών, επιβιβάστηκαν σε ένα φανταστικό πλοίο, το Μayflower, και ταξίδεψαν στην Αμερική.

Τα Beatles, μεταμφιεσμένα ως Ινδιάνοι, επιφύλαξαν θερμή υποδοχή στους Προσκυνητές, τους πρόσφεραν συμφωνία φιλίας και χόρεψαν έναν παραδοσιακό ινδιάνικο χορό.

Τα αξιολάτρευτα Seeds μεταμφιέστηκαν σε γαλοπούλες και διασκέδασαν τους Προσκυνητές και τους Ινδιάνους, χορεύοντας τον «Χορό της Γαλοπούλας».

Ο εορτασμός της Ημέρας των Ευχαριστιών για τους μαθητές του English Garden ολοκληρώθηκε μ' ένα πάρτυ στις αίθουσες!