Πρόκριση στην τελική φάση του διαγωνισμού: «Hack the Map: Φανταστικοί Κόσμοι»

Οι μαθητές Κ. Αλμπανίδου, Ν. Αστεριάδου, Δ. Θεοδωρακόπουλος, Δ. Καραβασίλης, Α. Μπιάλας, Κ. Μπάρεζελ - Μπόφινγκερ, Ι. Νικολαΐδου, Μ. Ντόντουλου, Α. Παπαδόπουλος, Μ. Παπάζογλου, Μ. Ταμπού, Κ. Τσαπάρας, Π. Χατζηκαλλίας, Χ. Ψυχοπούλου (Β΄ Λυκείου) και η μαθήτρια Ν. Σιάμπαλη (Α΄ Λυκείου) προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «Hack the Map: Φανταστικοί Κόσμοι» που διοργανώνει το Ίδρυμα Ωνάση και η Ωνάσειος Βιβλιοθήκη σε συνεργασία με τα Γενικά Αρχεία του Κράτους, το Αρχείο Χαρτογραφικής Κληρονομιάς - Ιστορικό Αρχείο Μακεδονίας και το Τμήμα Γεωγραφίας του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου, με την υποστήριξη του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και υπό την αιγίδα της Γενικής Γραμματείας Απόδημου Ελληνισμού και Δημόσιας Διπλωματίας του Υπουργείου Εξωτερικών.