Με το βλέμμα στραμμένο στον Τελικό!

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου στο 20o Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Δημοτικών Σχολείων Θεσσαλονίκης - Χαλκιδικής.

Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 38 ομάδες. Οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων κατέλαβαν την 7η θέση, που τους εξασφάλισε την πρόκριση και το εισιτήριο για τη συμμετοχή τους στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα.

Οι μαθητές Ι. Δεβές (Γ’ Δημοτικού), Ε. - Λ. Ζιάκα (Γ’ Δημοτικού), Ν. Ζιάκας (ΣΤ’ Δημοτικού), Α. Μπεκιάρη (Γ’ Δημοτικού) και Γ. - Μ. Τσιταμπάνη (Β’ Δημοτικού) έκαναν μία αξιοπρεπή και αξιόμαχη εμφάνιση στους σχολικούς αγώνες και επέδειξαν πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας καθ’όλη τη διάρκεια των αναμετρήσεων.

Ευχόμαστε στους μαθητές μας θερμά συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.