Αποφοίτηση Νηπιαγωγείου 2022

Μέσα σε μία χαρούμενη και πολύ συγκινητική ατμόσφαιρα έγινε στις 30/05/2022 η αποφοίτηση των μαθητών του Νηπιαγωγείου.

Με χορούς, τραγούδια, χαμόγελα, χαρές, χρώματα, μελωδίες, ζεστές αγκαλιές και συγκίνηση, αλλά και με απίστευτη σοβαρότητα και ωριμότητα οι μικροί μας μαθητές αποχαιρέτησαν το Νηπιαγωγείο, κάνοντας τη μέρα της αποφοίτησής τους ξεχωριστή.

Τα νοσταλγικά ποιήματα, τα ρυθμικά τραγούδια και οι χαριτωμένες και κεφάτες χορευτικές φιγούρες των παιδιών ήταν ο καλύτερος τρόπος, για να κλείσουν τον πρώτο κύκλο της μαθητικής τους ζωής.

Γονείς, συγγενείς και φίλοι με το θερμό τους χειροκρότημα επιβράβευσαν τους μαθητές για τη μέχρι τώρα μαθητική τους πορεία και τους ευχήθηκαν από καρδιάς να συνεχίσουν και στα επόμενα χρόνια με την ίδια επιμονή και καλή διάθεση.

«Γλυκά μας παιδιά, σας ευχόμαστε να έχετε πάντα στόχους υψηλούς αλλά και όνειρα όμορφα, χρωματιστά που θα σας πηγαίνουν ψηλά!».