Επίσκεψη της Ομάδας Εθελοντισμού του Γυμνασίου στο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης ΑμεΑ «Ο ΣΩΤΗΡ»

Η Ομάδα Εθελοντισμού του Γυμνασίου επισκέφθηκε το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης ΑμεΑ «Ο ΣΩΤΗΡ». Προσέφεραν προϊόντα άμεσης ανάλωσης, τρόφιμα και είδη ατομικής υγιεινής, τα οποία συγκεντρώθηκαν από όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων.

Με τέτοιες πράξεις αγάπης και αλληλεγγύης οι μαθητές μας αποκτούν πολύτιμα βιώματα και μαθαίνουν να προσφέρουν και να νοιάζονται για τους συνανθρώπους μας.