Απόφοιτος κατακτά Αργυρό μετάλλιο στον Διεθνή Φοιτητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «SEEMOUS 2023»

Ο Ιωάννης Δημουλιός, απόφοιτος ’21 και φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ) κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στον 17ο Διεθνή Φοιτητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «South Eastern European Mathematical Olympiad for University Students 2023» (SEEMOUS 2023).

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από την Μαθηματική Εταιρεία Νοτιοανατολικής Ευρώπης - Mathematical Society of South Eastern Europe (MASSEE) από τις 7 έως τις 12 Μαρτίου 2023 στη Στρούγκα, Βόρεια Μακεδονία και συμμετείχαν φοιτητές 1ου και 2ου έτους.

Ο απόφοιτος των Εκπαιδευτηρίων στελέχωσε την ομάδα που εκπροσώπησε το ΑΠΘ στον διαγωνισμό.

Πηγή