Πρόκριση στην τελική φάση του Μαθητικού Διαγωνισμού Οικονομικών «Ερμής»

5 μαθητές της Γ΄ Λυκείου προκρίθηκαν στην τελική φάση του Μαθητικού Διαγωνισμού Οικονομικών «Ερμής» που διοργανώνει το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου που προκρίθηκαν είναι Γ. Αστεριάδης, Δ. Θεοδωρακόπουλος, Σ. Μπιάλας, Κ. Τσαπάρας, Π. Χατζηκαλλίας.

Ο Μαθητικός Διαγωνισμός «Ερμής» είναι ένας ετήσιος θεσμός άμιλλας οικονομικών γνώσεων, που απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου και έχει ως στόχο η νέα γενιά να αποκτήσει καλύτερη πληροφόρηση για τις οικονομικές εξελίξεις και να ενισχυθεί το ενδιαφέρον των μαθητών, και άρα υποψήφιων φοιτητών, για τις οικονομικές σπουδές.

Ο τελικός θα πραγματοποιηθεί στις 29 Απριλίου 2023 και θα διεξαχθεί στις αίθουσες του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Πηγή