3ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Επιχειρηματικότητας - Πρόκριση στον τελικό

5 μαθητές της Β΄ Λυκείου συμμετείχαν στον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Επιχειρηματικότητας Νέων με Προσανατολισμό στην Αειφόρο Ανάπτυξη και προκρίθηκαν στον τελικό για την ανάδειξη της καλύτερης επιχείρησης. Οι μαθητές της Β΄ Λυκείου που συμμετείχαν ήταν οι Γ. Βλαχονάσιος, Μ. Κολυμπιανάκης, Γ. Μιχαλάκης, Θ. Παπαβραμίδης και Χ. Σταφυλάς με την επιχείρηση «Vita» που δημιούργησαν.

Ο διαγωνισμός προσανατολίζεται σε μία νέα γενιά επιχειρηματιών με υπευθυνότητα, η δράση των οποίων θα είναι επικεντρωμένη στην αειφόρο ανάπτυξη και θα συμβάλλει με καθοριστικό τρόπο στη διατήρηση ενός βιώσιμου πλανήτη. Ο τελικός θα πραγματοποιηθεί στις 7 Μαΐου 2023.

Πηγή