Συμμετοχή των Εκπαιδευτηρίων στην Εμπορική Έκθεση Εικονικών Επιχειρήσεων

Ομάδα μαθητών της A' Λυκείου συμμετείχε στην εμπορική Έκθεση Εικονικών Επιχειρήσεων  που πραγματοποιήθηκε στο Mediterranean Cosmos Θεσσαλονίκης την Παρασκευή 17/02 και διοργανώθηκε από το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων (ΣΕΝ JA). Οι μαθητές του σχολείου μας παρουσίασαν στους επισκέπτες της έκθεσης αλλά και στους κριτές τη "My Education", εικονική επιχείρηση που δημιούργησαν.

Η "My Education" είναι μια διαδικτυακή πλατφόρμα αναζήτησης και αξιολόγησης εκπαιδευτικών φορέων. Δίνει τη δυνατότητα στον χρήστη να αναζητήσει, να συγκρίνει, να επιλέξει και να αξιολογήσει τον εκπαιδευτικό φορέα που τον ενδιαφέρει. Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές της Α' Λυκείου: Ανδρεάδης Παναγιώτης, Δημητρίου Γιώργος, Ιωσηφίδου Άννα, Κεραμέως Αφροδίτη, Κολυμπιανάκη Ελένη, Κυριακίδης Δημοσθένης, Μανδαλιανού Βασιλική, Μεσοχωρίτη Δάφνη, Μιχαηλίδης Γιώργος, Μπουρούτη Αριάδνη, Παπαναστασίου Κωνσταντής, Πατσιά Χριστίνα, Σαμαρά Αγγελική, Συμεωνίδου Νίκη, Τριανταφύλλου Βασιλική, Χαλιμούρδας Παναγιώτης, Χρυσικός Νίκος.