Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar 2019

Bazaar 2019

Σε κλίμα χαράς και με διάθεση προσφοράς και αγάπης πραγματοποιήθηκε το χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό Bazaar των Εκπαιδευτηρίων και του Μορφωτικού και Αθλητικού Συλλόγου Ευάγγελος Μαντουλίδης.

Η συμμετοχή των μαθητών, των γονέων και των εκπαιδευτικών, των αποφοίτων αλλά και των φίλων των Εκπαιδευτηρίων ήταν συγκινητική.

Ακούστηκαν κάλαντα από τις χορωδίες των Εκπαιδευτηρίων, διαβάστηκαν χριστουγεννιάτικες ιστορίες και παρουσιάστηκαν χριστουγεννιάτικα παραμύθια από τους μικρούς μας μαθητές, φτιάχτηκαν κατασκευές και λαχταριστές χριστουγεννιάτικες λιχουδιές και όλοι μαζί, μικροί και μεγάλοι, έδειξαν πως το πνεύμα των Χριστουγέννων γεμίζει τις καρδιές μας και μας κάνει να υποδεχόμαστε τις γιορτές με «τρίγωνα και ευχές, αγάπη και λιχουδιές».

Στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar συνεργαστήκαμε με το MAKE A WISH (Οργανισμός που πραγματοποιεί ευχές παιδιών 3 - 18 ετών, που πάσχουν από απειλητικές για τη ζωή τους ασθένειες), για να πραγματοποιήσουμε την ευχή ενός παιδιού, συγκεντρώνοντας το ποσό των 3.500 ευρώ.

Επίσης στηρίξαμε:

• το ΖΩΓΡΑΦΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ (Κωνσταντινούπολης)
  • τη ΣΥΖΩΗ (Πανελλήνιος Σύλλογος Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Προβλήματα Όρασης και Πρόσθετες Αναπηρίες)
  • τη ΜΕΛΙΣΣΑ (Ορφανοτροφείο Θηλέων Θεσσαλονίκης)
  • τις ΘΕΡΜΑΪΔΕΣ (Πανελλαδική Παναθηναϊκή Οργάνωση Γυναικών - Παράρτημα Θεσσαλονίκης)
  • τους φίλους της ΜΕΡΙΜΝΑΣ Θεσσαλονίκης
  • τον Σύνδεσμο Φίλων Ιδρύματος O ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑΣ «ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ»
  • την ΠΝΟΗ ΕΛΠΙΔΑΣ (Ελληνική Οργάνωση Πρόνοιας και Ισότητας)
  • το Χαμόγελο του Παιδιού

Πρόγραμμα ΠόστερΦωτογραφίες