Ημέρα Γνωριμίας με τις Εξετάσεις Υποτροφιών Α΄ Γυμνασίου

Eksetasis ypotrofion 2020

Ημέρα Γνωριμίας με τις Εξετάσεις Υποτροφιών Α΄ Γυμνασίου

Στο πλαίσιο των εξετάσεων υποτροφιών Εισαγωγής Α’ Γυμνασίου τα Εκπαιδευτήρια προσκάλεσαν τους υποψήφιους μαθητές και τους γονείς τους την Κυριακή, 9 Φεβρουαρίου 2020  και ώρα 09:30  - 13:00 στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου (12ο χλμ. ΕΟ Θεσσαλονίκης - Ν. Μουδανιών), για να:

• Ενημερωθούν για το πρόγραμμα υποτροφιών.
  • Ασχοληθούν με θέματα προηγούμενων ετών με την καθοδήγηση εκπαιδευτικών αντίστοιχων ειδικοτήτων.
  • Ξεναγηθούν στους χώρους των Εκπαιδευτηρίων.

Συμμετοχής

Οι εξετάσεις υποτροφιών της Α΄ τάξης Γυμνασίου θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή, 10 Μαΐου 2020 και ώρα 09:00 στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου (12ο χλμ. ΕΟ Θεσσαλονίκης - Ν. Μουδανιών). Δηλώσεις συμμετοχής και βιογραφικά υποψηφίων γίνονται  δεκτά έως τη Δευτέρα, 4 Μαΐου 2020.

Συμμετοχής

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.

Οι εξετάσεις για τις υποτροφίες των τάξεων Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ Λυκείου θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη, 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου (12ο χλμ. ΕΟ Θεσ/νίκης - Ν. Μουδανιών). Δηλώσεις συμμετοχής και βιογραφικά υποψηφίων γίνονται  δεκτά έως την Παρασκευή, 12 Ιουνίου 2020.

Συμμετοχής

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.