Αποφοίτηση ΣΤ’ Δημοτικού

Αποφοίτηση ΣΤ’ Δημοτικού

Ακόμα μία ιδιαίτερη, λόγω πανδημίας, σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της!

Παρά τις αντιξοότητες, οι φετινοί μας απόφοιτοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και παρουσίασαν μια γλυκιά, γεμάτη αναμνήσεις, αλλά και ταυτόχρονα αισιόδοξη γιορτή αποφοίτησης, που κατάφερε να συγκινήσει, αλλά και να ξεσηκώσει τόσο τους συμμετέχοντες όσο και τους παρευρισκομένους. Στιχάκια και τραγούδια πλαισίωσαν τη γιορτινή ατμόσφαιρα, ενώ ιδιαίτερη συγκίνηση προκάλεσε η προβολή στιγμιότυπων από τη σχολική ζωή των μαθητών, αφήνοντας σε όλους συναισθήματα νοσταλγίας για το Δημοτικό και ανυπομονησίας για νέες προκλήσεις στο Γυμνάσιο.

Ευχόμαστε στους αποφοίτους μας ένα υγιές και ασφαλές καλοκαίρι, με την ελπίδα οι αναμνήσεις τους από το Δημοτικό σχολείο να τους συντροφεύουν σε όλη τους τη ζωή!