Βράβευση μαθητών από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών

Το Σάββατο, 6 Μαϊου  2017 στο τμήμα Φυσικής της Σχολής Θετικών Επιστημών του ΑΠΘ πραγματοποιήθηκε από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών η βράβευση των πρωτευσάντων μαθητών της Βόρειας Ελλάδας, της Θεσσαλίας και της Ηπείρου στον:
5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2017 και στον
27ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου 2017.

Κεντρικός ομιλητής ήταν ο κ. Δημήτρης Νανόπουλος, καθηγητής του Πανεπιστημίου του Τέξας και προσκεκλημένοι φορείς, όπως ο Αντιδήμαρχος Παιδείας, ο Αντιπρύτανης ΑΠΘ, ο Κοσμήτορας Σχολής Θετικών Επιστημών, ο Περιφερειακός Δ/ντης Εκπ/σης Κεντρ. Μακεδονίας και  Σχολικοί Σύμβουλοι.

Από τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη  βραβεύτηκαν σύμφωνα με τα αποτελέσματα της ΕΕΦ:

Από την Α΄ Λυκείου:
Δ. Στάγκος: 7η θέση πανελλήνια
Ο. Πλοιαρίδης: 66η θέση
Π. Χαλιμούρδας: 67η θέση

Από τη Β΄ Λυκείου:
Η. Πηλιανίδης: 6η θέση πανελλήνια
Ό. Σιτσιάνη: 20η θέση πανελλήνια

Από την Α´ Γυμνασίου:
Α. Εφραιμίδου: 17η θέση πανελλήνια
Μ. Μαλιγκούδη: 60η θέση πανελλήνια

Από τη Β´ Γυμνασίου:
Χ. Καραφυλλιά: 31η θέση πανελλήνια

Από την Γ ´ Γυμνασίου:
Ζ. - Μ. Καμοπούλου: 89η θέση
Σ.  Μάστορης: 98η θέση

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στο διαγωνισμό και ιδιαίτερα στους διακριθέντες. Συγχαρητήρια στους γονείς των μαθητών μας και τους καθηγητές φυσικής των Εκπαιδευτηρίων για τη στήριξη των μαθητών.