“Diploma in Leadership Skills: Παιδιά του Σήμερα, Ηγέτες του Αύριο”

Τους μαθητές ενημέρωσαν σχετικά με το περιεχόμενο και τη σημασία του προγράμματος ο κ. Αnthony Montgomery, Οργανωτικός Ψυχολόγος, Αναπληρωτής Καθηγητής στο Τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας , Επιστημονικός Υπεύθυνος του Προγράμματος, και η κ. Εύχαρις Παναγοπούλου, Ψυχολόγος Yγείας, Επίκουρη Καθηγήτρια Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Συντονίστρια του Προγράμματος.

Το πρόγραμμα παρακολούθησαν κατά το σχολικό έτος 2013 - 2014 οι μαθητές του σχολείου Β. Νιαβή (Α΄Λυκείου), Σ. - Μ. Διγκτσή, Α. Ταγταλενίδης (Β΄ Γυμνασίου) και Α. Κούρτη (Α΄ Γυμνασίου), οι οποίοι παρέλαβαν τα διπλώματά τους από τον αντιπρύτανη κ. Χ. Παπαπαναγόπουλο στην τελετή αποφοίτησης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, το Σάββατο 10 Μαΐου 2014.