Panhellenic Forensics Association Autumn Debate Camp

Μαθητές του ενισχυτικού προγράμματος Debate και του ομίλου Forensics των Εκπαιδευτηρίων καθώς και του Κολεγίου Ανατόλια παρακολούθησαν το φθινοπωρινό Debate Camp της Πανελλήνιαs Ένωσης Forensics στην αγγλική γλώσσα. Το Debate Camp πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων, στο πλαίσιο προετοιμασίας τους, ενόψει του διαγωνισμού Forensics που θα πραγματοποιηθεί από τις 19/03 έως τις 22/03/2014 στα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη, στη Θεσσαλονίκη.

Εκπαιδευτές ήταν οι απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων Ι. Δέλλιος, φοιτητής της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ και ο Ε. Κανονίδης, φοιτητής του πανεπιστημίου του Εδιμβούργου οι οποίοι ήταν ομιλητές-debaters εξειδικευμένοι στο «αγώνισμα» του Debate, όπως αυτό οριοθετείται από τον Πανελλήνιο Σύλλογο Forensics. Αξίζει να σημειωθεί ότι τίμησε με την παρουσία της και τις πολύτιμες συμβουλές της η κ. Chrissie Taylor, καθηγήτρια αγγλικής γλώσσας και μέλος της Πανελλήνιαs Ένωσης Forensics.