Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar των Εκπαιδευτηρίων

Με τη συμμετοχή χιλιάδων μαθητών, γονέων, εκπαιδευτικών και φίλων των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη πραγματοποιήθηκε για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά το Χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό Bazaar με τίτλο «Τρίγωνα και ευχές αγάπη και λιχουδιές» των Εκπαιδευτηρίων και του Αθλητικού Συλλόγου ΜΑΣ Μαντουλίδης σε γιορτινή ατμόσφαιρα και με διάθεση προσφοράς προς τον συνάνθρωπο.

Στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar μικροί και μεγάλοι τραγούδησαν τα κάλαντα, άκουσαν χριστουγεννιάτικες ιστορίες, παρακολούθησαν παρουσιάσεις χριστουγεννιάτικων παραμυθιών, συμμετείχαν σε κατασκευές, είδαν χριστουγεννιάτικα θεατρικά δρώμενα και υποδέχτηκαν τις γιορτές με «τρίγωνα και ευχές, αγάπη και λιχουδιές».

Επίσης τους δόθηκε η ευκαιρία να προμηθευτούν τα χριστουγεννιάτικα δώρα από μία μεγάλη γκάμα προϊόντων, μεταξύ των οποίων δημιουργίες των μαθητών όλων των βαθμίδων (κοσμήματα, τσάντες, κουτιά, γούρια, μικρά έργα τέχνης), στολίδια χριστουγεννιάτικα, ανθοσυνθέσεις, κάρτες, βιβλία, γυναικεία αξεσουάρ, παραδοσιακά γλυκά και βιολογικά προϊόντα.

Με τα έσοδα από τη φιλανθρωπική αγορά τα Εκπαιδευτήρια και ο Μορφωτικός Αθλητικός Σύλλογος ΜΑΣ Μαντουλίδης θα ενισχύσουν σωματεία, συλλόγους και άτομα που αντιμετωπίζουν προβλήματα.