Μιλάμε για Μας: Συζήτηση με Μέλη της Kynagon Positive Dog Training

Μία ξεχωριστή εκδήλωση, αφιερωμένη στα αδέσποτα ζώα, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι μαθητές των τριών μεγάλων τάξεων του Δημοτικού Σχολείου, στο πλαίσιο του προγράμματος «Μιλάμε για Μας». Προσκεκλημένοι ήταν μέλη της ομάδας Kynagon Positive Dog Training, μιας ομάδας που ειδικεύεται στην εκπαίδευση σκύλων με ιδρυτή τον κύριο Δ. Μουμιάδη H. Dip CBP - FISAP - Trainer - Canine Behaviorist - kynagon Dog Trainers Academy - Ambassador of Greece for I.S.A.P. Την παράσταση έκλεψαν δύο συμπαθητικά τετράποδα, η Λέιλα και ο Άλεξ, τα οποία με την εξυπνάδα, την υπακοή και τη συμμόρφωσή τους στις οδηγίες των εκπαιδευτών κέρδισαν πολύ γρήγορα τη συμπάθεια των μαθητών, ενώ συγχρόνως εισέπραξαν την αγάπη και τη συμπάθεια όλων όσοι παρακολούθησαν την εκδήλωση.