27ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πληροφορικής της ΕΠΥ

Οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων έχουν παράδοση στις διακρίσεις σε διαγωνισμούς Πληροφορικής τόσο σε πανελλήνιο επίπεδο, όσο και στις Βαλκανικές και Παγκόσμιες Ολυμπιάδες Πληροφορικής. Έτσι και φέτος οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων, πήραν μέρος στον 27ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής, όπου συμμετέχουν μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου από όλη την Ελλάδα και στην Γ΄ Φάση πέρασαν συνολικά 14 μαθητές μας. Οι επιτυχόντες μαθητές θα διεκδικήσουν μία θέση για τη συγκρότηση της Εθνικής Ομάδας Πληροφορικής με την συμμετοχή τους στη Γ΄ Φάση του Διαγωνισμού που θα πραγματοποιηθεί, την Κυριακή, 05 Απριλίου 2015. Οι μαθητές που διακρίθηκαν είναι:

Γυμνάσιο
 Κ. Κουτρούλης Α. Ταγταλενίδης
 Σ. Μάστορης Ρ. Τσιάμης
 Γ. Μιχαηλίδης N. Χρυσικός - Κωνσταντουδάκης
 Ο. Πλοιαρίδης
Λύκειο
 Γ. Βενιζέλος Α. Παναγιωτόπουλος
 Χ. Καραθόδωρος Κ. Στεφανίδης
 Ρ. Κετσετσίδης Θ. Χάρης
 Σ. Κουτρούλης

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για την διάκρισή τους και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην Γ΄ Φάση του Διαγωνισμού.