Brown University Drawing Intensive

Η μαθήτρια της Α’ Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων Α. Ζευγαρίδου έγινε δεκτή στο πρόγραμμα Drawing Intensive του Brown University στις ΗΠΑ που θα πραγματοποιηθεί από τις 13 μέχρι τις 31 Ιουλίου 2015. Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές που ενδιαφέρονται για τον κλάδο του σχεδίου χωρίς να απαιτείται συγκεκριμένο επίπεδο, για να ενταχθεί κάποιος. Κατά τη διάρκειά του θα γίνονται μαθήματα σχεδίου από αναγνωρισμένους καθηγητές που βοηθούν τα παιδιά να δημιουργήσουν το δικό τους portfolio. Το πρόγραμμα καλεί τα παιδιά να σχεδιάσουν μία ποικιλία πραγμάτων, από μοντέλο μέχρι και αρχιτεκτονική δομή, το οποίο θα βοηθήσει τόσο στην φαντασία τους όσο και την κλίση τους σε κάποιον συγκεκριμένο καλλιτεχνικό τομέα.