Ενημέρωση για τα Βρετανικά Πανεπιστήμια

Μαθητές και μαθήτριες της Β΄ Λυκείου του προγράμματος Studies Abroad επισκέφθηκαν την ετήσια εκπαιδευτική έκθεση των Βρετανικών Πανεπιστημίων, η οποία διοργανώθηκε από το Βρετανικό Συμβούλιο στο ξενοδοχείο Electra Palace. Οι μαθητές συνάντησαν εκπροσώπους των πανεπιστημίων και ενημερώθηκαν για την τριτοβάθμια εκπαίδευση στη Μ. Βρετανία, ενόψει των αιτήσεών τους για τα πανεπιστήμια του εξωτερικού. Newcastle University, University of Surrey, University of Greenwich, University of Westminster, University of Portsmouth, University of Kent, The University of Sheffield, Buckinghamshire University, City University London, University of Glasgow ήταν μερικά από τα πανεπιστήμια που συμμετείχαν στην έκθεση.