Ενημερωτική Εκδήλωση για τα Αδέσποτα Ζώα

Στο πλαίσιο του πρωτοποριακού προγράμματος του Νηπιαγωγείου «Τα ζώα ζητούν το δίκιο τους», οι μαθητές των Προνηπίων και των Blossoms είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν το νέο διαδραστικό πρόγραμμα «Ζωο….φιλώντας μαθήματα άδολης αγάπης!» από την ομάδα Ζω.Ε.Σ. (Ζωοφιλικές Ενημερώσεις Σχολείων). Με στόχο την ευαισθητοποίηση των μαθητών στο μείζον θέμα των αδέσποτων ζώων, η εκπρόσωπος και υπεύθυνη της ομάδας Ζω.Ε.Σ., Κατερίνα Παπαποστόλου, μαζί με άλλα μέλη της ομάδας επισκέφτηκαν τα Εκπαιδευτήρια με σκυλάκια που ζούσαν μέχρι πρόσφατα στον δρόμο. Μας έδειξαν τον τρόπο προσέγγισης και φροντίδας αυτών και μας ενημέρωσαν για τον τρόπο που αυτά τα ζώα συνελέγησαν και την κατάσταση στην οποία βρέθηκαν.