Ολυμπιονίκες στη Γνώση

Για μια ακόμα φορά μαθητές των Εκπαιδευτηρίων κατέκτησαν την κορυφή, πετυχαίνοντας σπουδαίες διακρίσεις σε Διεθνείς Ολυμπιάδες και Βαλκανιάδες Θετικών Επιστημών. Συγκεκριμένα:

• O Α. Παναγιωτόπουλος, απόφοιτος 2015, φοιτητής πλέον της σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του ΑΠΘ, απέσπασε Εύφημη μνεία στην 56η Διεθνή́ Ολυμπιάδα Μαθηματικών (Ταϊλάνδη 2015) και χάλκινο μετάλλιο στην 32η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών (Ελλάς 2015).
  • Ο Γ. Παπαχατζάκης, μαθητής της Γ' Λυκείου, απέσπασε εύφημη μνεία στην 9η Διεθνή́ Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής (Ινδονησία 2015).
  • Ο Γ. Βενιζέλος, μαθητής της Γ' Λυκείου, κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στην 32η Βαλκανική́ Ολυμπιάδα (Ελλάς 2015).
  • Ο Ρ. Κετσετσίδης, μαθητής της Γ' Λυκείου, κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στην 32η Βαλκανική́ Ολυμπιάδα (Ελλάς 2015).
  • O Ρ. Τσιάμης, μαθητής της Α' Λυκείου, κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στη 19η Βαλκανική́ Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νεών (Σερβία 2015).