«Στα Ίχνη των Θεών»… με τη Συγγραφέα Άννα Χατζημανώλη

Στο πλαίσιο του πρωτοποριακού προγράμματος του Νηπιαγωγείου «Στα ίχνη των θεών και των μύθων» και ολοκληρώνοντας το λογοτεχνικό πρόγραμμα «Βιβλιοπαρέες», σε συνεργασία με τις εκδόσεις Καλειδοσκόπιο, τα νήπια είχαν την ευκαιρία να διαβάσουν το βιβλίο «Οι 12 θεοί του Ολύμπου», της κ. Άννας Χατζημανώλη. Οι μαθητές με χαρά και ενθουσιασμό καλωσόρισαν τη συγγραφέα του βιβλίου, παρουσιάζοντάς της, με τον δικό τους ξεχωριστό τρόπο, αινίγματα βασισμένα στο βιβλίο και σε όλα όσα είχαν μάθει για τους 12 θεούς του Ολύμπου. Ακόμη, φιλοτέχνησαν ζωγραφιές και έργα εμπνευσμένα από τους μύθους και τα κατορθώματά των θεών, τα οποία πρόβαλλαν σε power point και, στο τέλος, χάρισαν στη συγγραφέα. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με ερωτήσεις των μικρών μας μαθητών, οι οποίοι έλυσαν όλες τις απορίες τους για τον μυστήριο και γεμάτο φαντασία κόσμο των 12 θεών του Ολύμπου.

Εκδήλωσης