Σχολές Γονέων

Εγκαινιάστηκε το νέο πρόγραμμα των εκπαιδευτηρίων «Σχολές Γονέων. Μεγαλώνουμε πολίτες;», στο πλαίσιο του οποίου ειδικοί επιστήμονες συζητούν με τους γονείς θέματα που αφορούν την ανάπτυξη παιδιών και εφήβων, τις σχέσεις και την επικοινωνία μέσα και έξω από την οικογένεια καθώς και ιδιαίτερα θέματα όπως η αυτοεκτίμηση, η κοινωνικοποίηση και η ενδυνάμωση των νέων παιδιών με αξίες και αγαθά που θα συμβάλλουν στην ομαλή ένταξή τους στην κοινωνία. Οι Σχολές Γονέων θα πραγματοποιούνται Τετάρτη και ώρα 18.00 - 20.00, στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων (κτίριο Β). Οι γονείς θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν το θέμα που τους ενδιαφέρει ανάλογα με το πρόγραμμα. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.