Μαθητές των Εκπαιδευτήριων Στελεχώνουν τις Εθνικές Ομάδες Μαθηματικών

Συγχαίρουμε τους μαθητές:

• Β. Γεωργιάδη (Β’ Λυκείου)
  • Ρ. Τσιάμη (Α΄ Λυκείου),
    που επιλέχθηκαν να στελεχώσουν την Εθνική Ομάδα, η οποία θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην 57η Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα (IMO) που θα πραγματοποιηθεί στo Χoνγκ Κoνγκ (Ιούλιος 2016) και στην 33η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα (BMO) που θα πραγματοποιηθεί στην Αλβανία (Μάιος 2016).
  • Φ. - Ι. Συτιλίδη (Γ’ Λυκείου)
  • Γ. Βενιζέλο (Γ΄ Λυκείου)
  • Π. Κουτσογεώργο (Β΄ Λυκείου),
    που επιλέχθηκαν να στελεχώσουν την αναπληρωματική Εθνική ομάδα και θα διαγωνιστούν στην 33η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα (ΒΜΟ) που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, την ίδια ημέρα και ώρα με τους συμμετέχοντες επισήμως στον διαγωνισμό.
  • Ο. Πλοιαρίδη (Γ΄ Γυμνασίου),
    που επιλέχθηκε να στελεχώσει την Εθνική Ομάδα, η οποία θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην 20η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων (JBMO) που θα διεξαχθεί στη Ρουμανία (Ιούνιος 2016).

Δείτε τα αποτελέσματα εδώ.