Παγκόσμια Ημέρα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

Αγώνας επίδειξης από επαγγελματίες αθλητές πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πολιτιστικού και Αθλητικού Κέντρου των Εκπαιδευτηρίων. Η επίδειξη πραγματοποιήθηκε από τους αθλητές του γυμναστικού συλλόγου του Ηρακλή Νικόλαο Γραμμένο και Παναγιώτη Σιαμίδη. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν επίσης οι αθλητές της ομάδας ποδοσφαίρου του Ηρακλή, Μιχάλης Ηλιάδης και Πασχάλης Κάσσος ενώ ξεχωριστή ήταν η παρουσία τριών μελών του σωματείου Σ.Ε.Ε.Δ.Α. (Σύλλογος Ελλήνων Εξαιρετικά Διακριθέντων Αθλητών) με παγκόσμιες και πανευρωπαϊκές διακρίσεις. Συγκεκριμένα η Ραμπέα Ιατρίδου (3η παγκόσμια θέση και 2η πανευρωπαϊκή θέση στην τεχνική κολύμβηση), η Γεωργία Ιντζέ (6η πανευρωπαϊκή θέση στη ρυθμική γυμναστική) και ο Κωνσταντίνος Παυλίδης (2η και 3η παγκόσμια θέση με την εθνική ομάδας της υδατοσφαίρισης). Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού, καθώς επίσης και οι μαθητές Γυμνασίου.

Εκδήλωσης