«Ημέρες Τέχνης»

Το Μικτό Μουσικό Σύνολο «Ηχοχρώματα» (ορχήστρα - χορωδία) και ο Θεατρικός Όμιλος Γυμνασίου - Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων συμμετείχαν στο Φεστιβάλ «Ημέρες Τέχνης» που διοργανώνει το Pierce - Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος, στην Αθήνα. Το θέμα του Φεστιβάλ «Νερό, πηγή ζωής ή αιτία πολέμου;» ενέπνευσε 14 σχολεία από την Ελλάδα και ένα σχολείο από τη Σμύρνη, για να παρουσιάσουν τη δουλειά τους σε κάποιο καλλιτεχνικό τομέα: ζωγραφική, φωτογραφία, θέατρο, μουσική. Τόσο το Μουσικό μας Σύνολο «Ηχοχρώματα» με τη μουσική παράσταση «Κύλα, νερό, και πάρε με..» όσο και η Θεατρική μας Ομάδα με το έργο του Γιάννη Καλαβριανού «Γιοι και κόρες» ξεχώρισαν για την άρτια προετοιμασία τους και την άψογη παρουσίαση της δουλειάς τους!