Μαθηματική Εβδομάδα στο πλαίσιο των Art & Science Days 2016

Το κουδούνι μπορεί να μη χτύπησε ακόμη για τη νέα σχολική χρονιά αλλά οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων  και άλλων σχολείων της πόλης συνάντησαν συμμαθητές και εκπαιδευτικούς μετά το πέρας των καλοκαιρινών διακοπών, στο πλαίσιο του καινοτόμου προγράμματος Art & Science Days, το οποίο αποτελεί δωρεάν παροχή των Εκπαιδευτηρίων για όλα τα παιδιά της πόλης.

Συγκεκριμένα οι μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου παρακολούθησαν το πρόγραμμα ‘’Μαθηματική Σκέψη και Λογική’’, ενώ οι μαθητές του δημοτικού συμμετείχαν στα ''Μαθηματικά Παιχνίδια", με τις συμμετοχές να ξεπερνούν κάθε προηγούμενο.

Πολλοί δε μαθητές των Εκπαιδευτηρίων επέλεξαν να παρακολουθήσουν τα επαναληπτικά μαθήματα, πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς στο πλαίσιο της Ενισχυτικής Εβδομάδας Γυμνασίου.