Η ομάδα "Infinite Racing" των Εκπαιδευτηρίων εντυπωσιάζει στον παγκόσμιο τελικό του διαγωνισμού "F1 in Schools"

Η ομάδα "Infinite Racing" των Εκπαιδευτηρίων συνεχίζει την πορεία της στον παγκόσμιο τελικό του διαγωνισμού "F1 in Schools", στο Austin του Texas των Ηνωμένων Πολιτειών.

Η ομάδα μας έκανε πολύ δυνατό ξεκίνημα την πρώτη μέρα του διαγωνισμού όπου και στις 4 προσπάθειές της έσπασε το Παγκόσμιο Ρεκόρ ταχύτητας και τελικά τερμάτισε δεύτερη.

Η ομάδα Infinite Racing μετά το πέρας της δεύτερης μέρας κατατάσσονται στη δεύτερη θέση του τελικού και έχουν καταφέρει να αποσπάσουν θετικά σχόλια όχι μόνο για το γρήγορο αυτοκίνητό τους αλλά και για τη συνολική παρουσία τους στον διαγωνισμό.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τη μέχρι τώρα πορεία και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στο υπόλοιπο του διαγωνισμού.

Όλα τα νέα από το Austin στη σελίδα της ομάδας στο Facebook και στο Twitter!