Υποδοχή Μαθητών Παιδικού Σταθμού, Νηπιαγωγείου και Α' Δημοτικού

Λίγο πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς, το σχολείο μας άνοιξε τις πόρτες του και καλωσόρισε τους μικρούς μαθητές από τον Παιδικό Σταθμό, το Νηπιαγωγείο και την Α' Δημοτικού. Οι εκπαιδευτικοί υποδέχτηκαν τους μικρούς μαθητές σε κλίμα χαράς και κεφιού.

Τα πρωτάκια μας πέρασαν το κατώφλι του "μεγάλου σχολείου", γνώρισαν τις δασκάλες τους και τις νέες τους τάξεις. Όλοι οι μαθητές διασκέδασαν με τους συμμαθητές τους συμμετέχοντας σε ευχάριστες δραστηριότητες, ενώ οι γονείς τους χαρούμενοι και συγκινημένοι καμάρωναν τα παιδιά τους και είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου.

Ήταν μια συγκινητική γιορτή που πλαισιώθηκε από χορό και μουσικοκινητικά παιχνίδια τόσο στην ελληνική όσο και την αγγλική γλώσσα.