''Ο Αϊ – Βασίλης στη φυλακή με τους 83 αρουραίους'' από τους μαθητές της Ε' Δημοτικού

Ξεχωριστές στιγμές είχαν την ευκαιρία να ζήσουν οι μαθητές της Ε' τάξης ανεβάζοντας την παράσταση ''Ο Αϊ – Βασίλης στη φυλακή με τους 83 αρουραίους'', βασισμένη στο ομώνυμο παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά και σε θεατρική διασκευή της Γεωργίας Γκανά. Τα παιδιά, με τον δικό τους μοναδικό τρόπο, παρουσίασαν τις περιπέτειες του Αϊ – Βασίλη στον σύγχρονο κόσμο θυμίζοντας σε όλους μας ότι, ακόμη και όταν αμφισβητείται η ύπαρξή του, ο Αϊ - Βασίλης υπάρχει πάντα στην καρδιά μας!  Στο πλαίσιο της χριστουγεννιάτικης γιορτής μεγάλοι και μικροί απόλαυσαν εορταστικά αγγλικά, γαλλικά και γερμανικά τραγούδια αλλά και παραδοσιακά κάλαντα από όλες τις γωνιές της Ελλάδας.