1η θέση στο 17ο Διανομαρχιακό Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Ν. Θεσσαλονίκης - Χαλκιδικής

Mpatzoli_1i_Skaki

Η μαθήτρια της Β΄ Γυμνασίου των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη Μ. Μπατζόλη κατέκτησε την 1η θέση στο 17ο Διανομαρχιακό Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Ν. Θεσσαλονίκης  - Χαλκιδικής, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 10 Μαρτίου 2018 στα Εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη. Στο ίδιο Πρωτάθλημα συμμετείχε και ο μαθητής της Γ΄ Γυμνασίου Α. Νταβιντεάνου, ο οποίος κατέλαβε την 6η θέση στην κατηγορία του.

Η Μ. Μπατζόλη κέρδισε έτσι την πρόκριση στο 30ο Πανελλήνιο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού, που θα διεξαχθεί την Κυριακή, 1 Απριλίου 2018 στην Αθήνα. Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα αγωνιστεί και ο μαθητής της Γ΄ Γυμνασίου Μ. Τριανταφυλλίδης, ο οποίος ως  Πανελλήνιος Πρωταθλητής της προηγούμενης χρονιάς έχει το δικαίωμα να λάβει και φέτος μέρος σε αυτό.

Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία!