1ο βραβείο στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Κύπρος - Ελλάδα - Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες»

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Κύπρος - Ελλάδα - Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες»

Οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων Ζ. Καμοπούλου (Α΄Λυκείου), Α. Κούρτη (Β΄Λυκείου), Γ. Μιχαηλίδης (Β΄Λυκείου), Δ. Μπλιάτκας (Α΄Λυκείου) και Τ. Παυλίδης (Α΄Λυκείου) απέσπασαν το 1ο βραβείο στις ταινίες τεκμηρίωσης με το ντοκιμαντέρ «Το κυπριακό πρόβλημα: διαδρομή, συνέπειες, προοπτικές» στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Κύπρος - Ελλάδα - Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες».

Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, η Πρεσβεία της Κύπρου στην Ελλάδα -Μορφωτικό Γραφείο- Σπίτι της Κύπρου, το Υπουργείο Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης (Μακεδονίας - Θράκης) και το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων της Ελλάδος.