«ΜΙΑ ΕΚΡΗΞΗ!» - Βραβείο καλύτερης ελληνικής μαθητικής Ταινίας Μυθοπλασίας (κατηγορία Λυκείων)

Kinimatografiki_Omada_2018

Οι μαθητές από το «Κινηματογραφικό Εργαστήρι» των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη διακρίθηκαν στον 8ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους: «Σινεμά Διάβασες;»

Η ταινία «ΜΙΑ ΕΚΡΗΞΗ!» κατέλαβε το Ειδικό Βραβείο της Κριτικής Επιτροπής για την καλύτερη ελληνική μαθητική Ταινία Μυθοπλασίας στην κατηγορία των Λυκείων.

Επίσης, η ταινία ξεχώρισε και στα βραβεία κοινού του διαγωνισμού. Συγκεκριμένα βρέθηκε στην τριάδα των φιναλίστ, ανάμεσα σε 228 ταινίες που συμμετείχαν στη διοργάνωση.

Οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων έχουν αποσπάσει στο παρελθόν τα:

• 1ο βραβείο στις Ταινίες Μυθοπλασίας στον 6ο Διεθνή Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους (2016) και
  • 1ο Βραβείο στις Ταινίες Τεκμηρίωσης και το Βραβείο Κοινού στον 7ο  Διεθνή Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους (2017).

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της κινηματογραφικής ομάδας για τη νέα τους επιτυχία.