Διάκριση στον 7ο Πανελλαδικό Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου

Vravio_Philosofias_2018

Στο πλαίσιο του 7ου Πανελλαδικού Διαγωνισμού Φιλοσοφικού Δοκιμίου  η μαθήτρια της Α΄ Λυκείου Ε. Χρυσάφη συγκαταλέχθηκε 5η στους 15 προκριθέντες της προκριματικής φάσης , λαμβάνοντας έπαινο για τη συμμετοχή της στον τελικό,  ενώ η μαθήτρια της Α΄ Λυκείου Α. Παπάζογλου συγκαταλέχθηκε ως 3η επιλαχούσα  για τον τελικό του Πανεπιστημίου της Πάτρας.

Στον τελικό που διεξήχθη στις 27 - 28 Απριλίου 2018 στην Πάτρα, από τον οποίο αναδείχθηκαν τα μέλη για την Ολυμπιάδα Φιλοσοφίας, η Ε. Χρυσάφη έλαβε έπαινο διακεκριμένης θέσης που αφορά την 7η θέση με βάση τη βαθμολογία της.

Ο 7ος  Πανελλαδικός  Μαθητικός Διαγωνισμός Φιλοσοφικού Δοκιμίου πραγματοποιήθηκε στις 17 Μαρτίου 2018 με γενικό θέμα "Τεχνολογία και Φιλοσοφία" και διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο της Πάτρας σε συνεργασία με το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών (Ελλάδος) του Πανεπιστημίου Χάρβαρντ (ΚΕΣ) καθώς και με την υποστήριξη της Πανελλήνιας Ένωσης Φιλολόγων (ΠΕΦ).