«Πώς έμπλεξα με τη δικαιοσύνη και άλλες άγνωστες λέξεις»

Hristodulu_Vivlioparusiasi_2018

Τον συγγραφέα του βιβλίου «Πώς έμπλεξα με τη δικαιοσύνη και άλλες άγνωστες λέξεις» Π. Χριστοδούλου είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν οι μαθητές της Ε΄, ΣΤ’ Δημοτικού και Γυμνασίου, σε μια πολύ όμορφη εκδήλωση που έγινε  τη Δευτέρα, 30 Απριλίου στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων.

Στο πλαίσιο του λογοτεχνικού προγράμματος «Βιβλιοπαρέες», τα παιδιά διάβασαν το βιβλίο του κ. Χριστοδούλου ‘’Πώς έμπλεξα με τη δικαιοσύνη και άλλες άγνωστες λέξεις’’ και κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης συζήτησαν μαζί του , διατύπωσαν ερωτήσεις και εξέφρασαν  προβληματισμούς , με αφορμή το περιεχόμενο του βιβλίου.

Ο κ. Χριστοδούλου ευχαρίστησε τους μαθητές και αντάλλαξε μαζί τους ενδιαφέρουσες απόψεις, τονίζοντας ιδιαίτερα το βασικό μήνυμα του έργου του, ότι η τεχνολογία δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον άνθρωπο.