Τα Νήπια Πρωταθλητές Βιώσιμης Διατροφής

Σε  όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς τα Νήπια συμμετείχαν στο πρόγραμμα του WWF «Υγιή παιδιά, υγιής πλανήτης», έμαθαν να τρέφονται πιο υγιεινά και υιοθέτησαν διατροφικές συνήθειες που κάνουν καλό στην υγεία τους και στο περιβάλλον.

Τα παιδιά, ενθουσιασμένα, συμμετείχαν σ’ όλες τις δραστηριότητες του προγράμματος και, τώρα, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι είμαστε ένα από τα λίγα σχολεία πανελλαδικά, που καταφέραμε να τερματίσουμε και να ανακηρυχθούμε  «Πρωταθλητές Βιώσιμης Διατροφής». Μαζί με τα υπόλοιπα σχολεία που τα κατάφεραν, θα συμμετάσχουμε σε κλήρωση της WWF και, αν είμαστε τυχεροί, θα έχουμε για την επόμενη χρονιά έναν καινούργιο λαχανόκηπο και μια πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα για τα υγιεινά μας γεύματα!

Πιστοποιητικό Συμμετοχής