Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών των Εκπαιδευτηρίων E. Μαντουλίδη

Σε ατμόσφαιρα χαράς και συγκίνησης πραγματοποιήθηκε και φέτος το Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών των Εκπαιδευτηρίων E. Μαντουλίδη στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων.

Την Τετάρτη, 13 Φεβρουαρίου 2019 οι μαθητές της Γ’, Δ’ και Ε’ Δημοτικού και οι όμιλοι παραδοσιακών χορών του Δημοτικού σχολείου παρουσίασαν σε γονείς, συγγενείς και φίλους χορούς από τη Μακεδονία, τον Πόντο και τη Θράκη, κερδίζοντας το πιο θερμό χειροκρότημα.

Τη σκυτάλη έλαβε το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου Αποφοίτων των Εκπαιδευτηρίων με χορούς από την Εύβοια, ενώ ο Όμιλος Παραδοσιακών Χορών του Γυμνασίου-Λυκείου ξεσήκωσε το κοινό με τραγούδια και χορούς από τη Μακεδονία.

Στο τέλος οι χορευτές -μικροί και μεγάλοι- μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους ενώθηκαν στην κεντρική σκηνή και χορεύοντας όλοι μαζί ολοκλήρωσαν την όμορφη εκδήλωση, ανανεώνοντας το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά!

Φωτογραφίες από την εκδήλωση