Αγώνες Τέχνης 2019

Αγώνες_Τέχνης_2019_Εκπαιδευτήρια_Ε._Μαντουλίδη

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη για πέμπτη συνεχή χρονιά, με την έγκριση του ΥΠ.Π.Ε.Θ. (118295/Δ2/12-07-2018), διοργανώνουν τους πανελλήνιους μαθητικούς Αγώνες Τέχνης, από την Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου έως και το Σάββατο 2 Μαρτίου 2019.

Οι Αγώνες Τέχνης απευθύνονται σε μαθητές Γυμνασίου - Λυκείου της Ελλάδας και της Ομογένειας και αφορούν το θέατρο, την ποίηση, τη μουσική (μουσικά και χορωδιακά σύνολα), τη ζωγραφική και τη φωτογραφία. Οι μαθητές έχουν τη δυνατότητα σε ένα περιβάλλον εκπαιδευτικό που διδάσκει και εξασφαλίζει τον καθαρό και δίκαιο αγώνα να καλλιεργήσουν και να αναδείξουν τις δεξιότητές τους στην καλλιτεχνική έκφραση και δημιουργία και παράλληλα να συνειδητοποιήσουν την αξία της τέχνης στη σύγχρονη εποχή.

Χορηγοί των Αγώνων Τέχνης 2019 είναι η Eurobank, η Μεβγάλ, η Μελισσοκομική Δωδεκανήσου και η Livemedia.

Οι Αγώνες Τέχνης 2019 αναμεταδίδoνται ζωντανά στο Livemedia.gr

ΠρόγραμμαΠόστερ