Τελικός διαγωνισμός και τελετή βράβευσης του Python Camp

Την Τρίτη, 5 Μαρτίου οι μαθητές της ΣΤ ΄Δημοτικού παρακολούθησαν τον τελικό διαγωνισμό και την τελετή βράβευσης του Python Camp, που πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων.

Την Τρίτη, 5 Μαρτίου οι μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων παρευρέθηκαν στον τελικό διαγωνισμό και στην τελετή βράβευσης του Python Camp, που πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων. Στους μαθητές παρουσιάστηκε από τη μικτή ομάδα Δημοτικού - Γυμνασίου του FLL (First Lego League) η αποστολή της Α’ φάσης, με την οποία κατέκτησαν την πρώτη θέση στον διαγωνισμό, που έγινε στις 15 - 17 Φεβρουαρίου.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης δόθηκε βεβαίωση συμμετοχής σε όλους τους μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού, ενώ οι 10 μαθητές, που διακρίθηκαν για την υπολογιστική τους σκέψη στις αξιολογήσεις του Python Camp, πήραν μέρος στην τελική φάση του διαγωνισμού.

Τέλος, η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με τη βράβευση των 3 πρώτων και την απονομή των δώρων (tablet, headphones, smart watch).