Mandoulides Python BootCamp

Οι μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού των εκπαιδευτηρίων, κάθονται στα θρανία τους και ακούν τον κ. Μανώλη Μιχάλαινα

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη, στο πλαίσιο ολοκλήρωσης του προγράμματος Mandoulides Python BootCamp για μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού, προσκάλεσαν τον κ. Μανώλη Μιχάλαινα, με σκοπό να ενημερώσει τους μαθητές μας για τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής. Ο κ. Μιχάλαινας έχει διακριθεί στον συγκεκριμένο διαγωνισμό και πλέον προετοιμάζει τις ομάδες των Εκπαιδευτηρίων.

Κατά τη διάρκεια της ομιλίας, οι μαθητές ενημερώθηκαν για τις φάσεις του διαγωνισμού, καθώς και για τις μεγάλες επιτυχίες που έχουν σημειώσει μαθητές των Εκπαιδευτηρίων στον διαγωνισμό. Οι μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού συμμετείχαν ενεργά στην παρουσίαση του κ. Μιχάλαινα λύνοντας αλγοριθμικά προβλήματα με τις γνώσεις που αποκόμισαν από το πρόγραμμα Mandoulides Python BootCamp.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι αρκετοί μαθητές μας έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον να συμμετέχουν από του χρόνου στην επίσημη ομάδα του Γυμνασίου - Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων.