Λήξη λογοτεχνικού προγράμματος «Βιβλιοπαρέες» - Επίσκεψη της συγγραφέα Α. Δαρλάση

Η συγγραφέας Αγγελική Δαρλάση στην σκηνή του κέντρου εκδηλώσεων των εκπαιδευτηρίων με ένα γραφείο με 7 μαθητές, μιλάει με το κοινό για θέματα που τους απασχολούν

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τριών τάξεων του Γυμνασίου, στο πλαίσιο του προγράμματος «Βιβλιοπαρέες», που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη σε συνεργασία φέτος με τις εκδόσεις "Μεταίχμιο", υποδέχτηκαν την Παρασκευή, 5 Απριλίου 2019, την κ. Αγγελική Δαρλάση.

Με αφορμή την επίσκεψη της συγγραφέα, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με την ίδια και να μοιραστούν μαζί της τα συναισθήματα που ένιωσαν κατά την ανάγνωση των έργου της, αλλά και να συζητήσουν για θέματα που αφορούν την ηλικία και την καθημερινότητά τους.