Mission X - Επίσκεψη της κ. Πριμικίρη, συντονίστριας του προγράμματος στην Ελλάδα.

Η κυρία Τουτουτζή, η κυρία Παπαδοπούλου και ο κύριος Χατζόπουλος μαζι με την κυρία Πριμικίρη Αθηνά χαμογελούν

Με χαρά υποδεχτήκαμε στα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη την κ. Πριμικίρη Αθηνά, συντονίστρια του Διεθνούς Εκπαιδευτικού Προγράμματος Mission X: Train like an astronaut στην Ελλάδα. Η κ. Πριμικίρη ενημερώθηκε για την υλοποίηση του προγράμματος από τους μαθητές του Νηπιαγωγείου, του English Garden και του Δημοτικού Σχολείου, καθώς και για τον ενθουσιασμό με τον οποίο τα παιδιά αγκάλιασαν το πρόγραμμα και ολοκλήρωσαν αυτό το περιπετειώδες ταξίδι στον γοητευτικό κόσμο του διαστήματος.

Την προσκαλέσαμε μάλιστα στο Πανηγύρι των Εκπαιδευτηρίων το Σάββατο, 18/05/2019, το οποίο θα είναι αφιερωμένο φέτος στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Mission X: Train like an astronaut και θα περιλαμβάνει πολλές ευχάριστες δραστηριότητες για όλα τα παιδιά της πόλης. Εκεί θα έχουμε όλοι την ευκαιρία να πάρουμε μια πρόγευση για αυτά που θα ακολουθήσουν στο English and Adventure Camp, που και αυτό θα έχει ως θέμα για τη φετινή χρονιά: «My place in Space». Ανανεώσαμε στο τέλος το ραντεβού μας για την επόμενη σχολική χρονιά.