Aποχαιρετιστήρια Γιορτή Α΄ Δημοτικού

Οι μαθητές της Α΄ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων απλωμένοι στο γήπεδο μπάσκετ των εκπαιδευτηρίων, στο κέντρο μία ομάδα μαθητών να κρατούν απλώμενο ένα γαλάζιο σεντόνι

Οι μαθητές της Α΄ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων αποχαιρέτισαν τη σχολική χρονιά που σιγά σιγά φτάνει στο τέλος της, παρουσιάζοντας τη γιορτή τους με τίτλο: «Γράμματα - Λέξεις - Ιστορίες… με λάχανα και χάχανα».

Με μεγάλο κέφι και ενθουσιασμό, μέσα από τον προφορικό λόγο και με πολλά τραγούδια, έκαναν μια αναδρομή στις εμπειρίες, τα βιώματα, τις παραστάσεις, καθώς και σε όλες τις γνώσεις που απέκτησαν κατά το υπέροχο ταξίδι τους την πρώτη τους χρονιά στο Μεγάλο Σχολείο.

Όλοι μαζί, αγαπημένοι, ένωσαν τα χέρια και έδωσαν μια υπόσχεση ζωής, να αλλάξουν δηλαδή τον κόσμο, κάνοντάς τον καλύτερο για όλα τα παιδιά, εκπληρώνοντας, όταν μεγαλώσουν, τα παιδικά τους όνειρα. Συγκίνησαν και ενθουσίασαν γονείς και παππούδες, που τους καμάρωσαν και τους καταχειροκρότησαν.