40 χρόνια Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη - Οι απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων τίμησαν τους αγαπημένους δασκάλους τους

Απόφοιτοι και παλιοί και νέοι καθηγητές των εκαπιδευτηρίων συγκεντρωμένοι στον κεντρικό χώρο του κέντρου εκδηλώσεων των εκπαιδευτηρίων
Σε κλίμα συγκίνησης, νοσταλγίας αλλά και χαράς πραγματοποιήθηκε η συνάντηση των αποφοίτων των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τη συμπλήρωση των 40 χρόνων από την ίδρυση του σχολείου από τον αείμνηστο φιλόλογο και παιδαγωγό Ευάγγελο Μαντουλίδη.
Ήταν  μια βραδιά τιμής, μνήμης αλλά  και σύσφιξης των σχέσεων των μαθητών και των μαθητριών  της τελευταίας 40ετίας.
Στη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκαν αγαπημένοι  δάσκαλοι που υπηρέτησαν με ζήλο το παιδαγωγικό και εκπαιδευτικό έργο τους στο σχολείο,  ενώ όλοι  θυμήθηκαν αξέχαστες στιγμές  της σχολικής ζωής.