Λήξη του Mandoulides Soccer Camp

Οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων που συμμετέχουν στο mandoulides soccer camp προπονούνται μαζί με την προπονήτρια τους

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το καθιερωμένο πλέον Mandoulides Soccer Camp των Εκπαιδευτηρίων. Στο camp, που πραγματοποιήθηκε στα κλειστά γήπεδα Τζιόλας και διήρκησε έξι ημέρες , συμμετείχαν 101 μαθητές από όλη την πόλη.

Οι μαθητές γνώρισαν βασικά στοιχεία τεχνικής, συμμετείχαν σε διαγωνιστικά παιχνίδια και παιχνίδια τακτικής, βελτίωσαν τη φυσική κατάστασή τους, ενώ ταυτόχρονα έγιναν κοινωνοί υψηλών αξιών, όπως ο αλτρουισμός, η ομαδικότητα και η ευγενής άμιλλα.

Μοναδική ήταν η εμπειρία του beach soccer, που απόλαυσαν στην παραλία του Ποταμού Επανομής, όπου επιπλέον συνδύασαν την περιβαλλοντική δράση καθαρισμού της παραλίας με το παιχνίδι στη θάλασσα.

Το ραντεβού δόθηκε για τον Ιούνιο του 2020 με την προσμονή για καινούριες εμπειρίες και πολύ.... ποδόσφαιρο!