Η Υπουργός Παιδείας τίμησε τους διακριθέντες μαθητές στον Διεθνή Διαγωνισμό Βιολογίας

Η μαθήτρια των Εκπαιδευτηρίων Ν. Κωνσταντινίδου (Β΄ Λυκείου) έγινε δεκτή από την Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Ν. Κεραμέως.

Η μαθήτρια των Εκπαιδευτηρίων Ν. Κωνσταντινίδου (Β΄ Λυκείου), που διακρίθηκε με το χάλκινο μετάλλιο στη Διεθνή Ολυμπιάδα Βιολογίας, έγινε δεκτή από την Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Ν. Κεραμέως.

Η Υπουργός υποδέχθηκε στο Υπουργείο τους μαθητές της Ελληνικής Εθνικής Αποστολής που μετείχαν στην 30η Διεθνή Ολυμπιάδα Βιολογίας, που διεξήχθη από 14 έως 21 Ιουλίου 2019 στο Szeged της Ουγγαρίας και τους συνεχάρη θερμά για τις σημαντικές διακρίσεις που πέτυχαν. Επίσης, εξέφρασε τη χαρά της για το ενδιαφέρον που επέδειξαν οι μαθητές για τις επιστήμες, για την ανταμοιβή των κόπων τους και για την αριστεία τους στον τομέα των ενδιαφερόντων τους.

Η κ. Κεραμέως απέδωσε τιμητικούς επαίνους και δύο αναμνηστικά βιβλία στον κάθε μαθητή.