Πρωτιές μαθητών των Εκπαιδευτηρίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2019

Επιτυχίες 2019 στις Πανελλαδικές εξετάσεις

Πρωτιές και εισαγωγή σε σχολές υψηλής ζήτησης πέτυχαν οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων E. Μαντουλίδη στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2019.

117  μαθητές πέτυχαν την εισαγωγή τους σε ΑΕΙ

106 μαθητές πέτυχαν σε σχολές υψηλής ζήτησης

  27  μαθητές πέτυχαν στις 10 πρώτες θέσεις


12 στις Ιατρικές Σχολές

  7      στην   Ιατρική Σχολή

  2      στην   Οδοντιατρική Σχολή

  1      στη     Φαρμακευτική Σχολή

  2      στην   Κτηνιατρική Σχολή


27   στις Πολυτεχνικές Σχολές

  7      στο     Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

  3      στο     Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών

  2      στο     Τμήμα Χημικών Μηχανικών

  5      στο     Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών

  7      στο     Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών 

  3      στο     Τμήμα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης


28   στις Θετικές Επιστήμες

  2      στο     Τμήμα Βιολογίας

  3      στο     Τμήμα Χημείας

  3      στο     Τμήμα Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας

  1      στο     Τμήμα Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών                  

  3      στο     Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής

  1      στο     Τμήμα Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική

  2      στο     Τμήμα Φυσικοθεραπείας

  1      στο     Τμήμα Επιστημών Διατροφής και Διαιτολογίας

  1      στο     Τμήμα Εργοθεραπείας

  1      στη     Μαιευτική Σχολή

  5      στο     Τμήμα Γεωπονίας

  1      στο     Τμήμα Φυσικής

  3      στο     Τμήμα Μαθηματικών      

  1      στο     Τμήμα Δασολογίας


13   στις Οικονομικές Επιστήμες

  1      στο     Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής

10      στο     Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

  2      στο     Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων


26   στις Ανθρωπιστικές, Νομικές και Κοινωνικές Επιστήμες

  9      στη     Νομική Σχολή

  2      στο     Τμήμα Ψυχολογίας

  3      στο     Τμήμα Πολιτικών Επιστημών

  3      στο     Τμήμα Φιλολογίας

  1      στο     Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής

  1      στο     Τμήμα Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης και Διερμηνείας

  1      στο     Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

  2      στο     Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών

  2      στο     Τμήμα Κοινωνιολογίας

  1      στο     Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού

  1      στο     Τμήμα Θεάτρου


27 μαθητές πέτυχαν στις 10 πρώτες θέσεις

             στη     Νομική Σχολή Θεσσαλονίκης η Ξένου Πηνελόπη

        1ος   στην   Ιατρική Σχολή Θεσσαλονίκης (κατηγορία 10%) ο Παπανικολάου Γεώργιος

        1ος   στη      Φαρμακευτική Σχολή Θεσσαλονίκης (κατηγορία 10%) ο Ζαφειριάδης Σωφρόνιος

        1ος   στο     Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης ο Λούμι Ραχμάν

        1ος   στο      Τμήμα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης Ξάνθης (κατηγορία 10%) ο Βασιλείου Κωνσταντίνος

             στη      Μαιευτική Σχολή Θεσσαλονίκης (κατηγορία 10%) η Σιδέρη Θεοφανία

        2ος   στο     Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης ο Χαλιμούρδας Παναγιώτης

        2ος   στο     Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας (κατηγορία 10%) ο Διαμαντής Παναγιώτης

        2ος   στο      Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης ο Κουτρούλης Κωνσταντίνος

             στο      Τμήμα Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκης η Παπαοικονόμου Μαρία - Βασιλική

             στο      Τμήμα Δασολογίας Θεσσαλονίκης η Βαρσάμη Σοφία

        3ος   στο      Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης Κομοτηνής ο Κηπουρός Νικόλαος

        4ος   στο      Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης ο Γκύζης Γεώργιος

        4ος   στο      Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Θεσσαλονίκης (κατηγορία 10%) ο Γ. Α.

        4η     στο      Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων Θεσσαλονίκης η Πολυχρονίδου Βασιλική

        4η     στο      Τμήμα Εργοθεραπείας Πτολεμαΐδας η Γκώγκου Τριανταφυλλιά

        5ος   στο      Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Σερρών (κατηγορία 10%) ο Λούγκας Πέτρος

        6ος   στο      Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλονίκης ο Σκενδέρης Άρης

        6ος   στο      Τμήμα Γεωπονίας Θεσσαλονίκης (κατηγορία 10%) ο Γιαννακοβίτης Γεώργιος

        7ος   στο      Τμήμα Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Λάρισας ο Παπαδημητρίου Λουκάς

        7ος   στο      Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης ο Ημιονίδης Γεώργιος

        7ος   στο      Τμήμα Χημείας Καβάλας ο Ζαχόπουλος Φίλιππος

        7ος   στο      Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Καβάλας ο Κατσαούνης Θωμάς

        8ος   στην    Κτηνιατρική Σχολή Θεσσαλονίκης ο Σιδηρόπουλος Ιωάννης

             στο      Τμήμα Κοινωνιολογίας Αθήνας - Πάντειο η Παπαδοπούλου Άλκηστις

        9ος   στο      Τμήμα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης Θεσσαλονίκης ο Καραζιώτης Νικόλαος

        9ος   στο      Τμήμα Γεωπονίας Φλώρινας ο Ταλατάς Δανιήλ


Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές για την επιτυχία τους και τους ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική φοιτητική ζωή!