Studies Abroad - Επισκέψεις Εκπροσώπων Βρετανικών Πανεπιστημίων

Studies Abroad - Επισκέψεις εκπροσώπων Βρετανικών Πανεπιστημίων

Στο πλαίσιο του προγράμματος Studies Abroad τη Δευτέρα,14 Οκτωβρίου 2019,οι Εκπρόσωποι των Βρετανικών Πανεπιστημίων Cardiff (Russell Group), Essex και Richmond ενημέρωσαν τους μαθητές του Λυκείου για το  πρόγραμμα σπουδών τους.

Oι μαθητές, επίσης, ενημερώθηκαν για τη διαβίωση των φοιτητών στη Μ. Βρετανία, από την υπεύθυνη των φοιτητικών εστιών «Unite Students». Την παρουσίαση συντόνισε ο κ. K. Γεωργίου, Υπεύθυνος Εκπαίδευσης του Βρετανικού Συμβουλίου Θεσσαλονίκης.

Επιπλέον, στις  13 Οκτωβρίου 2019, από τις 14:00 έως τις 19:00 μαθητές του Λυκείου επισκέφτηκαν με τους γονείς τους  την ετήσια εκπαιδευτική έκθεση των βρετανικών πανεπιστημίων, η οποία διοργανώθηκε από το Βρετανικό Συμβούλιο στο ξενοδοχείο «Electra Palace».